Výstavní činnost


Národní filatelistická výstava s mezinárodní účastí EUROSPACE 2016


Výstava se bude konat v prostorách Ruského střediska vědy a kultury, Na Zátorce 16, Praha 6 ve dnech 12. - 17. 4. 2016, a to při příležitosti 55.výroči prvního letu člověka do vesmíru (J.A.Gagarin) a 38. výročí letu prvního evropského kosmonauta V.Remka.


Na výstavě budou celkem tři soutěžní třídy a to - Astrofilatelie - Třída tematická (pouze kosmos a astronomie) - Třída volné filatelie (opět pouze kosmos).


Předpokládá se 100 výstavních rámů (á 16 listů A4) pro soutěžní exponáty a 25 rámů pro exponáty jury. Doprovodnou akcí bude výstava podpisů astronautů a kosmonautů (část z nich lze označit za „volnou filatelii“),kde je plánováno 30-40 rámů.


Jury výstavy bude pracovat v mezinárodním obsazení a to Julius Cacka (ČR), Igor Rodin (Rusko), Miri Matejka (Rakousko), Petr Fencl (ČR). K výstavě bude příležitostné razítko, které zajišťuje Česká pošta. Součástí výstavního katalogu bude i příležitostní list Čs.pošty (černotisk) s původním otiskem známky k letu J.Gagarina z roku 1961.


Byly zprovozněny i webové stránky výstavy (www.eurospace2016.blogspot.com), kde jsou potřebné informace zveřejňovány nejen v češtině, ale i v angličtině. Záštitu nad výstavou převzal první evropský kosmonaut V.Remek a velvyslanec Ruska v ČR.


Výstava je pořádána SČF ve spolupráci s Ruským centrem vědy a kultury, Sekcí astrofilatelie FIP a Ruskou národní akademií filatelie. Výstava má uznání FEPA.


Jakékoliv další informace je možno získat buď na výše uvedených webových stránkách, anebo přímo u předsedy organizačního výboru J.Cacky e-mail: julius@atlas.cz, případně 00420-603 587 593.


Výstavní propozice ve formátu pdf.